V předchozím článku jsme si vytvořili plán na děsně romantickou, poetickou, zimní těhu svatbu, nicméně někteří (některé?) z vás tak super odvážní a super výjimeční být nechtějí, tudíž se též připravíme na variantu číslo dvě a to nevěsta, ženich a několikaměsíční prcek. A protože na svatbě budete mít svého prcka, dovolíte ostatním hostům, aby si své prcky vzali také. A protože všechny vaše kamarádky, sestry, sestřenice, švagrové a přítelkyně či manželky bratranců z třetího kolene už děti mají (takže se vlastně čekalo jen na vás, jak už Vám bylo opakováno při každém pohlazení těhotenského břicha), místy to nebude připomínat svatbu, ale Montessori školku. Takže si teď říkám, že s tou vaší odvahou to musím přehodnotit (spíš tak ztrojnásobit).

 

Nyní se dostáváme do bodu, kdy jsou hosté (samozřejmě i s prcky) pozvaní a oznámení rozeslaná.  Není cesty zpět. Tak tedy váš vysněný svatební den musíte naplánovat i s tisíce možnostmi neočekávaných událostí, které Vaše ratolesti mohou vyvést. Bude se tedy snažit těmto událostem předejít a tak vám zkusím sepsat krátkou příručku, kterou přiložíte k pozvání pro hosty s prcky a zdůrazníte, že je to povinná četba pro všechny rodiče, prarodiče a nevlastní rodiče s prcky.

 

  • Přejeme si ničím a nikým nerušený obřad. Pokud už teď víte, že váš potomek bude mít potřebu vyjádřit se k otázce „Je někdo z přítomných proti?“ či „Berete si zde přítomného za manžela?“ nechte ho prosím před obřadní síní naší hodné tetě na hlídání.

 

  • Svatební oběd je pro všechny stejný a nebudeme brát žádné zvláštní objednávky typu „My bychom chtěli víc nudliček a bez mrkvičky, tu Bertík nepapá.“ nebo „Nemohli bychom místo nezdravého knedlíku dostat třeba kuskus?“ Ne to opravdu nemohli!

 

  • Po svatební hostině bude k dispozici opět teta na hlídání, která se ráda postará o vaše děti, batolata, pubescenty a adolescenty s předem připraveným programem a dětskou zábavou. Nebojte se jí své poklady svěřit do péče a navázat tam, kde jste před rodičovstvím chtě-nechtě skončili.

 

Jak vyplývá z těchto bodů, důležité je mít na dětské svatbě – jejda překlep, samozřejmě myslím na svatbě s dětmi, tetu na hlídání. A když ještě vymyslíte nějaký super program, třeba skákací hrad, malování na obličej, malování prsty, rukama a nohama (vlastně čímkoliv, ale v tom případě myslete na náhradní oblečení pro děti, pro vás, pro ostatní rodiče i nerodiče), celý den je neuvidíte, neuslyšíte, neucítíte a nenahmatáte. Hurááá.

 

V záloze ještě můžete mít třeba kouzelníka, batolata mu budou ochutnávat rekvizity (bude nesmírně rád) menší děti (2 – 10 let?) budou po zhlédnutí představení doma žebrat kouzelnickou sadu, a větší děti (asi tak 10+?) vás ujistí, že teď nefrčí kouzelníci (dle jejich slov jsou out a trapný), ale jen youtubeři (ti jsou zase cool, in a naprostá pecka), vezmou si mobil, najdou nejbližší wifi a celý den je také neuvidíte, neuslyšíte, neucítíte a nenahmatáte.